Idea Getin Leasing z nową platformą aukcyjną

Strona główna » Aktualności » Idea Getin Leasing z nową platformą aukcyjną

wielkość tekstu: A | A | A

Nowy portal aukcyjny, dostępny pod adresem aukcje.ideagetin.pl, scalił dwa odrębne serwisy, które dotychczas obsługiwały aukcje dawnych spółek Idea Leasing i Getin Leasing. Serwis skupia w jednym miejscu wszystkie aukcje pojazdów i sprzętu poleasingowego IGL, w łatwy i przystępny sposób szeregując dostępne produkty w takie kategorie, jak m.in. samochody osobowe, ciężarowe, sprzęt budowlany, rolniczy, produkcyjny oraz inne specjalistyczne urządzenia. Aktualnie użytkownicy platformy mogą wziąć udział w blisko 2000 licytacji.

Praktyczny, intuicyjny i bezpieczny
Portal został dostosowany do wymagań RODO, ma odświeżoną szatę graficzną, zgodną z identyfikacją wizualną IGL oraz szereg praktycznych funkcjonalności. Użytkownicy otrzymują m.in. dokładniejsze dane o sprzedawanych pojazdach, w tym szczegółowe informacje o wyposażeniu, liczbie kluczyków i dokumentach. Mogą także sprawdzić, czy dla danego przedmiotu możliwe jest udzielenie finansowania. Z punktu widzenia klienta, system licytacji i zakupu jest prosty i intuicyjny. Podczas pierwszej wizyty należy dokonać rejestracji indywidualnego konta. Po założeniu konta, wystarczy wyszukać interesujący przedmiot wśród dostępnych kategorii i rozpocząć jego licytację.

Serwis działa w czasie rzeczywistym, co oznacza, że aukcje dostępne są przez całą dobę, 7 dni w tygodniu z każdego miejsca i z każdego urządzenia, stacjonarnego bądź mobilnego. Za wycenę oferowanego na portalu sprzętu odpowiedzialni są zewnętrzni rzeczoznawcy. Aukcje są ponadto zintegrowane z portalem ogłoszeniowym otomoto.pl, na którym – oprócz pojazdów – znajdują się też maszyny budowlane i rolnicze.

– Platforma aukcje.ideagetin.pl posiada funkcjonalności, które znacznie ułatwiają pracę również naszemu zespołowi – mówi Tomasz Skrabka, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży Poleasingowej Idea Getin Leasing SA. – W nowym serwisie możemy korzystać np. z modułów inwentaryzacji elektronicznej, integracji z bazą danych przedsiębiorców CEDIG i KRS, elektronicznej akceptacji oferty cenowej przez zarząd spółki, eksportu aukcji do OTO MOTO, wysyłania automatycznych wezwań do zapłaty i odbioru przedmiotów czy pełniejszego raportowania. To ułatwia sprzedaż sprzętu poleasingowego, a tym samym pozwala sprawniej obsługiwać klientów zainteresowanych aukcjami – dodaje Tomasz Skrabka.

Za projekt i wdrożenie nowej wersji platformy aukcyjnej IGL odpowiedzialna była agencja Smartheads.

– Wraz z Idea Getin Leasing stworzyliśmy najnowocześniejszą w Polsce platformę do sprzedaży przedmiotów poleasingowych: wydajną, intuicyjną i bezpieczną – podkreśla Przemysław Krzeszowski, prezes Smartheads. – Dzięki zastosowaniu zasad UX oraz UI zaprojektowaliśmy serwis, który jest jeszcze bardziej zorientowany zarówno na użytkowników końcowych, jak i pracowników Idea Getin Leasing. Do stworzenia systemu zastosowaliśmy technologie Phalcon Framework oraz nowy silnik bazodanowy PostgreSQL, co pozwoliło podnieść jakość procesów i usług zdefiniowanych w poprzedniej wersji systemu aukcyjnego  – dodaje Przemysław Krzeszowski.

Kluczowe zmiany i atuty serwisu aukcje.ideagetin.pl

Wygląd
- odświeżona szata graficzna
- przejrzysty układ prezentowanych treści
- prosta, wydajna i intuicyjna nawigacja

Funkcjonalności dla klientów
- integracja z otomoto.pl
- szczegółowa prezentacja treści
- informacja o możliwości udzielenia finansowania
- newsletter

Dostępność
- urządzenia mobilne i stacjonarne
- 24/7 z każdego miejsca

Funkcjonalności dla administratorów portalu
- moduły inwentaryzacji elektronicznej
- integracja z bazami CEDIG i KRS
- integracja z OTO MOTO
- automatyzacja wysyłki powiadomień
- pełne raportowanie

 

autor: Idea Getin Leasing S.A.

data dodania: 2019-08-05 13:50:23

Zapewniamy

  • Konkurencyjne finansowanie
  • Uproszczone procedury
  • Szybkie decyzje
  • Wysoką jakość obsługi
  • Partnerskie relacje
  • Produkty dodatkowe

Formularz zapytaniowy

Formularz zapytaniowy
Facebook