Idea Getin Leasing z Turbiną Polskiej Gospodarki

Strona główna » Aktualności » Idea Getin Leasing z Turbiną Polskiej Gospodarki

wielkość tekstu: A | A | A

W organizowanym przez Gazetę Finansową rankingu najlepszych produktów skierowanych do MŚP, Idea Getin Leasing została wyróżniona Turbiną Polskiej Gospodarki za najem maszyn budowlanych, drogowych i wózków widłowych.

Ranking Turbiny Polskiej Gospodarki corocznie wyłania najlepsze produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z myślą o nich, Idea Getin Leasing, jako pierwsza firma leasingowa w Polsce, wprowadziła do oferty najem maszyn budowlanych, drogowych i wózków widłowych.

– Firmy z branży budowlanej, zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa, stanowią o sile polskiej gospodarki – mówi  Małgorzata Terlecka-Urbanik, dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych Idea Getin Leasing S.A. – Dążą do rozbudowy parku maszynowego, często realizują sezonowe kontrakty bądź zlecenia zamknięte na określony czas i oczekują dostępu do nowoczesnego sprzętu pod konkretne zadania przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Ofertę najmu kierujemy do przedsiębiorców, którzy zainteresowani są zwiększeniem mocy przerobowych, przyspieszeniem czasu realizacji kontraktów bez konieczności zaciągania długofalowych zobowiązań finansowych  i martwienia się co zrobią z przestarzałymi maszynami po kontraktach– podkreśla Małgorzata Terlecka-Urbanik.

Najem to wygodna forma finansowania niezbędnych maszyn i urządzeń. Rata najmu w Idea Getin Leasing, oprócz samego finansowania sprzętu, obejmuje: ubezpieczenie majątkowe i OC, serwis i szkolenie operatorów, ochronę przed kradzieżą systemem GanDNA oraz zabezpieczenie wartości przy szkodzie całkowitej, czyli GAP Indeksowy. Klient może dostosować okres umowy do swoich indywidualnych potrzeb, wybierając od 12 do 48 miesięcznych rat, płatnych w złotych bądź euro. Idea Getin Leasing zapewnia ponadto maksymalne uproszczenie procedur, co oznacza m.in., że w przypadku sprzętu o wartości do 500 tys. zł decyzja o finansowaniu może być podjęta na podstawie jedynie  pozytywnej informacji z BIK. Po zakończeniu umowy klient po prostu oddaje sprzęt do Idea Getin Leasing i nie ponosi żadnych kosztów związanych ze sprzedażą tego środka na rynku wtórnym.

W segmencie finansowania maszyn budowlanych Idea Getin Leasing należy do krajowych liderów. W 2017 roku spółka sfinansowała leasingiem i pożyczką sprzęt o wartości ponad 200 mln zł. W porównaniu z poprzednim rokiem to więcej o ponad połowę. Z kolei w pierwszym kwartale 2018 r.  Idea Getin Leasing odnotowała wzrost finansowania maszyn budowlanych i wózków widłowych aż o 51 proc. do poziomu 66,7 mln zł.

autor: Idea Getin Leasing SA

data dodania: 2018-05-30 10:16:53

Zapewniamy

  • Konkurencyjne finansowanie
  • Uproszczone procedury
  • Szybkie decyzje
  • Wysoką jakość obsługi
  • Partnerskie relacje
  • Produkty dodatkowe

Formularz zapytaniowy

Formularz zapytaniowy
Facebook